Evden Eve Nakliyat İçin Fiyat Hesaplama

Evden Eve Nakliyat İçin Fiyat Hesaplama

Evden eve nakliyat´ta fiyat hesaplaması diye sorduğunuzda söyleyebileceğim tek şey ucu açık kelimesidir. Evden eve nakliyat´ta fiyat hesaplaması için açıklamalarımızı okuyarak fikir sahibi olmanız, daha iyi karar verebilmenizi sağlar.

Evden eve nakliyat´ta fiyat hesaplaması neye göre yapılır, hangi kriterler dikkate alınır, diye sorduğunuzda söyleyebileceğim tek şey fiyat hesaplamasının ucu açık oluşudur. Gerekçe ise böyle bir hizmetin tarifesinin olmamasıdır veya kullanılmamasıdır. Aslında ulaştırma bakanlığının taşımacılık ile alakalı fiyat tarifesi mevcuttur. Fakat her ne sebepten ise uygulanmamaktadır. Makalemizin devamında sizlere neden? Nasıl? Niye? Gibi sorularınıza net cevaplar vereceğim. Bu yazımızda Evden eve nakliyat ile alakalı fiyatlar listemizi okuyarak fikir sahibi olmanız, daha iyi karar verebilmeniz ve bilinçlenmenizi sağlamaktır.
 
Fiyatlandırma neye göre yapılır? Kriterleri nelerdir? Fiyat hesaplamada bütçeniz ile orantıyı nasıl korumalıyız?
 
Fiyatlandırmada ev eşyasının az veya çok oluşuna göre, küçük eşyaların paketlenmesi veya toplanması ( kırılacak eşyalar, giysiler v.b.), evinizin yükleme veya boşaltmadaki kat durumu, şehir içinde mesafe hesaplanmaz, ilçeler arası ve şehirler arası taşımacılıkta km hesaplaması yapılır, eşyanın taşınacağı kat 3 den yukarı ise dışarıdan asansör kiralamak gibi kriterler ev eşyası nakliyesinde fiyatlandırmayı etkileyen sebeplerdir. 
 
Evden eve nakliyat gelişen kendini sürekli yenilen bir pazardır, bu pazarda rekabet oldukça fazladır. Bu rekabetin artıları ve eksileri hem müşteri hemde firma adına  mevcuttur. Müşteri mağduriyetlerini sıkça okuruz. Bu mağduriyetlerin büyük çoğunluğu nakliye firmasının vermiş olduğu fiyatla alakalı olup teklif edilen fiyatın firmayı tatmin etmemesinden kaynaklanmaktadır. Diyeceksiniz ki o halde bu fiyatı neden düşük verip sonradan neden şikayetçi oluyor, evet haklısınız firma sizin taşıma işinizi kaçırmamak için düşük fiyat vererek alıyor size de cazip geliyor anlaşıyorsunuz siz bu taşınma işinin fiyatının bu olduğuna karar veriyorsunuz oysa böyle değil en düşük fiyat verenin belirlerdiği bir piyasa değil, tabii ki en yüksek fiyatı vereninde belirlediği bir piyasa değil o halde ne yapmalı alacağınız fiyatların ortalaması bu piyasayı oluşturur. Bu piyasanın gerçeği alınan ortalama rakamlardır. Ancak müşterileri ve firmaları bir kaç kategoriye ayırmak lazım. Müşteriler ucuz olsun nasıl olursa olsun diyen grup, fiyatları aşağı çekmek için paketleme, toplama gibi işlemlerin kendisi tarafından yapılması. diğer grup benim eşyam sağlam problemsiz taşınsın fiyat vasatın üstünde olsun diyenlerdir. Firmalar ise korsan çalışanlar en ucuz fiyat verenlerdir, adı üstünde korsan bu grupla çalıştığınız taktirde şikayetleri göz önüne almanız lazım. Diğer grup evden eve  firması ancak toplama eleman ( kendi bünyesinde çalışmayan ) ile çalışan ambalaj malzemeleri tam ve iyi olmayan eşya taşıma inceliklerini çok iyi bilmeyen grup. Son olarak nakliyat işini ciddiye alan kendi bünyesinde eleman çalıştıran bu işi özveri ile yapan işini seven bu işe gönül vermiş firmalardır. Düşük fiyat veren firmaların mutlaka bir bahane bulup fark alma yönüne gittikleri de bilinen bir gerçektir.
 
Burada sizlere rakamlarla detaylı örnek vermek isterdim ancak pek etik olmadığını düşündüğüm için detaylı rakamlara girmeyeceğim. Ancak şehirler arası taşımacılık da 1200 km lik bir mesafede 2000 t l ile 6000 t l arasında teklif alırsınız düşük olan fiyat kurtaracak fiyat değildir gerekçelerini yukarı da anlatmıştım  yüksek olan rakam da gerçek den yüksek rakamdır bunun ortalaması da 4000 civarında ki bir fiyatlandırma dır bu gerçeği hiç bir zaman göz ardı etmemenizi öneririz. Bu rakamlar örnektir şöyle ki 2000 ile 3000 arası fiyat alırsanız ortalaması 2500 tl olur fiyatlandırmanın gerçeği de budur. Eşyanız ile alakalı bilgileri doğru ve net olarak firmaya bildirin, alacağınız fiyat tekliflerini not edin, aldığınız fiyatların ortalamasını alın, anlaşmak istediğiniz firmayla sözleşme yapın, her müşteriye mutlu taşınma süreci geçirmesini diliyoruz.