Nakliyat Firmaları İle Müşteriler Arasında Yaşanan Olumsuzluklar Nelerdir ? ( Makale 2 )

Nakliyat Firmaları İle Müşteriler Arasında Yaşanan Olumsuzluklar Nelerdir ? ( Makale 2 )

Nakliyat firmaları ile müşteriler arasındaki ilişkileri irdelemeye devam edeceğiz. Bu makalemizde evden eve nakliyat ile alakalı yaşanan olumsuzlukları anlatmaya çalışacağız. Müşteri her zaman sorunsuz bir taşıma istemektedir. Ancak her zaman istenildiği gibi olmamaktadır. Bunun bir çok sebebi vardır. Bu sebepleri sıralayacak olursak; - Anlaştığınız firma ile iletişim eksikliği, - Firma ile yazılı anlaşma yapmamak, - Taşınacak eşyalarınızı tam olarak firmaya bildirmemek, - Evinize nakliye kamyonunun yanaşıp yanaşmadığını bildirmemek, - Kat durumunu eksik bilgilendirmek, - Şehirler arasında il ve ilçe bilgilerini eksik bildirmek, - Taşınacak eşyaların tek adres den mi iki adres den mi alınacağını bildirmemek, - Gidilen adres de tek veya iki adrese teslimat yapılmasını bildirmemek, Bahsetmiş olduğumuz detaylar herhangi bir nakliye firması için önemli detaylardır. Belki müşteri bunları bilmeyebilir, firmada bunları sormadan eşyanızı taşımaya geliyorsa yukarıdaki konulardan bir tanesi konuşulmadığı takdirde mutlaka sorun yaşarsınız.

 

 

Evden Eve Nakliyat Firmaları İle Müşteri İlişkileri Nasıl Olmalı,

 

Müşteri ilk evvela anlaşacağı evden eve nakliyat firması ile iletişim halinde olmalıdır. İletişim koptuğu takdirde firmanın taşınma tarihi konusunda unutkanlığı olabileceğini düşünmeniz gerekir. Taşınma zamanı geldiğinde kötü sürprizle karşılaşmamanız için iletişiminizi koparmayınız.

Firma ile yazılı anlaşma yapmanızı öneriyoruz. Elinizde bir belgenin olması size bir takım avantajlar sağlayacaktır.

Taşınacak eşyalarınızın bilgilerini mutlaka firmaya bildirn, aksi halde eksik bildirmeniz durumunda firma sizden fark talep edebilir. Size verilen fiyat söylediğiniz veya anlaştığınız eşyalar için geçerli olacaktır. Eşyalarınızın bilgilerini eksiksiz veriniz. Video kaydı veya resimleyerek firmaya bildirmenizde fayda var.

Eşyaların alınacağı veya yeni evinize nakliye kamyonunun yanaşıp yanaşmadığı çok çok önemli bir faktördür. Şayet nakliye kamyonu eşyaların alınacağı veya teslim edileceği adrese tam olarak yanaşmıyorsa arada yürüme mesafesi kalıyorsa bunu mutlaka firmaya bildirmeniz gerekir. Eğer bildirmezseniz bu konuda da fark talep edilir ve firma doğal olarak haklı olur.

Kat durumu bir diğer önemli konulardandır. Kat durumunuzu net olarak bildirin. Eşya taşımacılığı insan gücü ile yapıldığından dolayı katın önemi oldukça fazladır. Bundan dolayı fark talep edilen konulardan bir tanesi de budur. 

Şehirler arası nakliyat yaptıracaksınız, fakat gideceğiniz ilçeyi söylemeyi unuttunuz, size firmanın fark talep etmesi gayet normal bir davranış olur. Çünkü söylediğiniz yere göre fiyat verilmiş, fazladan yapılacak yol mesafesi firma  artı maliyet olacağı için fark talep edilir.

Eşyalarınızın tek adresden alınıp tek adresemi teslim edileceği veya farklı iki adres den alınıp iki aderse veya üç derese götürüleceğini mutlaka firma ile paylaşın ki ona göre fiya versinler aksi halde fark vermek durumunda kalırsınız.

Buraya kadar bahsettiklerimiz müşterinin firmaya bildirmek durumunda olduğu konulardır. Bunları bildirmeleri durumunda sonradan sorun yaşamalarının önünü kesmiş olurlar. Bir diğer konuda fatura istenip istenmeyeceğidir. Nakliyat firmaları fatura konusunda herzaman anlaşılan fiyat üzerine kdv ilave ederek fiyatlandırma yaparlar. Anlaşma sağlayacağınız firmayla kdv dahil olarak anlaşınız ki taşınma başladığında veya teslimata gelindiğinde fatura şoku yaşamayın.

Eşya sigortası noktasında eğer eşya taşıma sigortası istiyorsanız. Taşınma başlamadan sigorta poliçesini mail veya whatsapp yoluyla size gönderilmesin isteyin. Size sigorta poliçesi gelmiyorsa sigortanın yapılmadığını anlarsınız. Bu konuyuda ihmal etmez iseniz sorun olmakdan çıkar.

Buraya kadar bilgilendirdiğimiz konular müşterinin firmaya bildirmek durumunda olduğu konuları anlatmaya çalıştık. Diğer makalemizde ise evden eve nakliyat nasıl yapılır nakliye firması ile anlaşmanızı nasıl yapmanız gerekir, Nakliyat firmaları arasında seçim yaparken kurumsal firmalar ile çalışmanın avantajları nelerdir? Bunları anlatmaya çalışacağız.