Otomobil Çekici Hizmeti ve Araç Kurtarma Hizmeti Firmaları Nasıl Çalışır?

Otomobil Çekici Hizmeti ve Araç Kurtarma Hizmeti Firmaları Nasıl Çalışır?

Araç çekici hizmeti veren firmalar, yolda kalıp arıza yapan araçlarınızın en yakın yerdeki servis veya tamirciye götürülmesi işlemini yaparlar. Otomobil kurtarma dediğimiz zaman ise aracınızın devrilmesi veya yuvarlanması durumunda o aracın kurtarılarak bulunduğu yerden çıkartılması demektir.

Araç çekici firmalarının faaliyet alanları,

 

Araç çekicileri arızalanan araçların çekicilerin üzerine alınarak taşınması demektir. Araç çekici firmaları 7/24 esasına göre çalışırlar. Çalışmalarında ücretlendirme ise gidilecek mesafeye yapılır. Taşınacak aracın büyük veya küçük oluşuna görede fiyat  hesaplanmaktadır. Küçük araç dediğimizde taksi grubu olarak adlandırılır. Orta boy araç olarak ise  minübüs, kamyonet gibi araçlar değerlendirilir. Büyük araraç olarak ise kamyon, otobüs gibi araçlar adlandırılır. Elbette taksinin çekici ile taşınmasının fiyatı, otobüsün taşınma fiyatı ile aynı olmayacaktır. Hesaplamalar araç boyutu ve gidilecek mesafeye göre hesaplanır. Otomobil çekicileri genel olarak orta boy kamyonlar ile yapılmaktadır. Büyük araçların çekilmesi ise büyük kamyonlar ile yapılmaktadır.

Araç kurtarma firmalarının faaliyet alanları,

 

Araç kurtarma işi yapacak araçların büyük kamyon olması gerekir. Çünkü kurtarılacak araç ile yol arasında mesafe fazla ise bomlu araç üstü viçler kullanılaraık araç kurtarma işlemi yapılır. Kurtarılacak araçın küçük veya büyük olması göz önünde bulundurularak ona göre vinç gönderilir. Kurtarılacak araç taksi ise farklı olur. Kurtarılacak araç otobüs ise daha farklı olur. Ve kurtarılacak aracın konumu, mesafesi, yol durumu gibi bazı şartların uygun olaması durumunda kurtarma işlemi gerçekleştirilir. Araç kurtarma fiyatlandırması küçük araç veya büyük araç oluşuyla alakalı olduğu gibi gidilecek mesafe de aynı zamanda hesaplanır.