Şehirler arası komple ve parsiyel taşımacılık nasıl yapılır

Şehirler arası komple ve parsiyel taşımacılık nasıl yapılır

Kuru yük taşımacılığın diğer adı da komple taşımacılıktır. Komple ve parsiyel taşımacılık kara yolu ile şehirler arası nakliyatın yapılma şeklidir. Kuru yük taşımacılığı Kamyonet, kamyon ve tır larla yapılan taşımacılığa denir. Şehirler arası kara yolu ile yapılan komple ve parsiyel taşımacılığı açık kapalı araçlarla her türlü yüklerin taşınmasıdır. Daha detaylı bilgi için makalemizin devamını okuyunuz.

 

Kara yolu ile yük taşımacılığı nedir, nasıl yapılır?

Şehirler arasında çok fazla komyolar, tırlar görürüz evet işte bunlar kara yolu ile yük taşıyan sektörün bireyleridir. Şehirler arası komple taşımacılık veya başka bir değişle kuru yük taşımacılığı ülkemizde çok yaygındır. Diğer ulaşım imkanlarına göre daha fazla yapılır. Mesela hava yolu, demir yolu ve deniz yolu taşımacılığından çok ileride ki bir taşımacılık sektörüdür. Kara yolu ile yük taşımacılığı yapan firmaların ulaştırma bakanlığının vermiş olduğu K 1 yetki belgesi ile yapmak zorunluluğu vardır. Bu belge ile ülke genelinde heryere sizin yükünüzü taşımaya yetkilidir demektir. Komple ve parsiyel taşımacılık alanında neler taşınabilir. Tarım ürünlerinden tutun makina, gıda maddeleri, inşaat malzemeleri gibi pek çok ürünü komple veya parsiye başka bir değişle parça olarak taşıttırmanız mümkündür. Komple taşımacılık demek kiraladığınız araçın komplesine yük koyabilirsiniz demektir. Parsiyel yük demek kamyona yüklenmiş olan yükün biraz az olması durumunda kalan boşluğuna sizin yükünüzün konması demektir. Yükünüz az olacağı için doğal olarak da ücreti komple yüke göre daha az olacak demektir. 

Şehirler arası komple taşımacılık ihtiyaçlarınıza sitemizden çözümler bulabilirsiniz. Ücretsiz teklif alabilir, firmaları arayarak fiyat isteyebilir veya Nakliyat Teklif sitemizin çağrı merkezini arayarak yardım alabilirsiniz. İmalatçılar, fabrikalar, üreticiler v.s ürünlerini sattıkları müşterilerine; Ürünlerini ulaştırabilmek için kara yolu ile komple veya parsiyel taşımacılık yapan firmalar ile anlaşarak ürünlerini gönderirler. Kuru yük taşımacılığı yapan firmaların bulunduğu sitemizden  sizlerde faydalanın.